16 grudnia, 2019
Poruszane tematy
- Sposób na to jak zmieścić się w swoje stare jeansy
- Jak wejść w swoje ulubione jeansy?
- Dlaczego nie możesz w nie wejść?
- Jak zredukować objętość ciała?
- Etapy zrzucania wagi – jak wygląda spalanie tkanki tłuszczowej?
- Ile musisz schudnąć, by zmieścić się w spodnie
- Czym kończy się za szybkie zrzucanie tkanki tłuszczowej?
- Zostaw komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
- Podobne posty
- Jak Kinga Preis schudła aż 18 kg – ocena dietetyka
- Darmowy ebook „Jak schudnąć w 2023 roku?”
- Darmowy świąteczny ebook z fit przepisami
Sposób na to jak zmieścić się w swoje stare jeansy
Stara Cena 49 zł
Od 5 zł!
Dieta, przepisy, ograniczysz słodycze i poznasz indeks sytości
Poruszane tematy
Jak wejść w swoje ulubione jeansy?
Oglądasz swoje stare zdjęcia z liceum, ze studiów, czy też sprzed ciąży i nie możesz wyjść z podziwu, dlaczego Twoja sylwetka tak diametralnie się zmieniła?
Chcesz to zmienić, a Twoim marzeniem jest wciśnięcie się w jeansy z tego okresu, by udowodnić sobie i innym, że się da? Dobrze trafiłeś/trafiłaś – z poniższego wpisu dowiesz się, dlaczego tak się stało, jakie są etapy redukcji objętości ciała, a także podam Ci na tacy gotowy plan dietetyczny, który pomoże Ci to osiągnąć.
Dlaczego nie możesz w nie wejść?
Z biegiem czasu nasz organizm przestaje pobierać energię w celu jego wzrostu, dojrzewania, więc potrzebujemy jej nieco mniej.
W trakcie ciąży, a później połogu również zmienia się nasza sylwetka. Im jesteśmy starsi, spowalnia się także nasz metabolizm, zmieniają się nasze przyzwyczajenia dietetyczne, przestajemy pilnować tego, co jemy, stajemy się mniej aktywni.
Wszystko to powoduje nadwyżkę energetyczną, która kumuluje się w naszym organizmie w postaci tkanki tłuszczowej, która zwiększa obwód naszego ciała, a co za tym idzie – także i nasz rozmiar ubrań.
O ile w przypadku rozciągliwych materiałów w sukienkach, czy też t-shirtach i swetrach nie jest to tak widoczne, to sztywna tkanina spodni jeansowych jest dla nas bezlitosna – aby w nie wejść, musimy zmniejszyć objętość ciała.
Jak zredukować objętość ciała?
Podstawą w redukcji tłuszczowej (zmniejszenia obwodów) jest dieta. Plan dietetyczny, który pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel w spokojny, zdrowy sposób, musi przede wszystkim opierać się na przepisach, które uwzględniają Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne, a także odpowiedni rozkład makroskładników.
Przykładowo: białko może nas doskonale nasycić, jednak jego nadmiar w organizmie może zatrzymywać wodę, a to sprawia, że nasze obwody, nie są tak zredukowane, jakbyśmy sobie tego życzyli.
Oczywiście kompozycje sylwetki zmienią także ćwiczenia siłowe, a cardio spali nadmiar podaży energetycznej, dlatego warto połączyć dobrze dobraną dietę z aktywnością fizyczną, by z powrotem wejść w swoje ulubione jeansy.
Etapy zrzucania wagi – jak wygląda spalanie tkanki tłuszczowej?
Komórka tłuszczowa znajduje się w organizmie przede wszystkim w celu magazynowania energii. Ciało zwiększa liczbę komórek tłuszczowych i ich wielkość, aby pomieścić nadmiar energii z wysokokalorycznych pokarmów.
Posunie się nawet tak daleko, że zacznie odkładać komórki tłuszczowe w naszych mięśniach, wątrobie i innych narządach, aby stworzyć przestrzeń do przechowywania całej tej dodatkowej energii z diet bogatych w kalorie – szczególnie w połączeniu z trybem życia o niskiej aktywności.
Dlatego redukcja ich jest skomplikowana i opiera się na kilku etapach:
1. Zmniejszenie odkładania się komórek tłuszczowych za sprawą zmniejszenia podaży energetycznej – ciało pobiera ją najpierw z glikogenu, potem z zapasów tkanki tłuszczowej już nawet podczas codziennych czynności.
2. Gdy organizm utrzymuje nowy schemat ćwiczeń i ogranicza kalorie, ciało robi dwie rzeczy, aby „spalić tłuszcz”. Po pierwsze, wykorzystuje energię zgromadzoną w komórkach tłuszczowych do napędzania nowej aktywności. Po drugie, przestaje tyle odkładać na przechowywanie.
3. Mózg sygnalizuje komórkom tłuszczowym uwolnienie zasobów energetycznych lub cząsteczek kwasu tłuszczowego do krwiobiegu. Mięśnie, płuca i serce wychwytują te kwasy tłuszczowe, rozkładają je i wykorzystują energię zgromadzoną w wiązaniach do wykonywania swoich czynności. Resztki, które pozostały, są odrzucane w ramach oddychania, w wychodzącym dwutlenku węgla lub w moczu. To pozostawia pustą komórkę tłuszczową i czyni ją bezużyteczną. Komórki faktycznie mają krótką żywotność, więc gdy umierają, ciało pochłania pustą i nie zastępuje ich. Z biegiem czasu ciało bezpośrednio pobiera energię (tj. kalorie) z pożywienia do narządów, które ich potrzebują, zamiast najpierw je magazynować.
4. W rezultacie organizm dostosowuje się, zmniejszając liczbę i rozmiar komórek tłuszczowych, co następnie poprawia metabolizm wyjściowy, zmniejsza stan zapalny, leczy choroby i przedłuża życie. Jeśli utrzymamy tę sytuację z biegiem czasu, ciało ponownie wchłonie dodatkowe puste komórki tłuszczowe i odrzuci je jako odpad, pozostawiając nas szczuplejszymi i zdrowszymi na wielu poziomach.
Wszystkie te procesy jednak wymagają odpowiednich warunków – czyli dużej ilości wody, witamin, makro i mikroelementów.
Ile musisz schudnąć, by zmieścić się w spodnie
To, ile musisz schudnąć, by wejść w swoje ulubione jeansy, zależy do tego, ile przytyłeś/przytyłaś od tego czasu, a także od budowy ciała.
Mężczyźni zazwyczaj redukują w konkretnych miejscach podobnie, jednak u kobiet jest to uwarunkowane budową ciała. To, jak szybko zredukujesz z nóg, bioder i ud zależy od kształtu sylwetki – jeśli jesteś jabłkiem, utrata tłuszczu z talii zajmie dużo czasu, za to nogi, dużo szybciej mogą się wyszczuplić. Niełatwo jest to uogólnić, jednak budowa ciała, może tu mieć kluczowe znaczenie. Przykładowo:
Kształt jabłka – najwięcej tłuszczu na brzuchu, najmniej w dolnej części ciała.
Klepsydra – najszybciej spala tłuszcz z talii.
Kształt gruszki posiada najwięcej tłuszczu na biodrach i udach.
Oznacza to, że najciężej wejść w ulubione spodnie będzie gruszce, jednak przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach jest to jak najbardziej możliwe.
Czym kończy się za szybkie zrzucanie tkanki tłuszczowej?
Nie możesz jednak tego dokonać za szybko, ponieważ możesz paść ofiarą efektu jojo – wtedy wejście w jeansy na chwilę, może skutkować nawet dwukrotnym zwiększeniem objętości ciała.
Organizm czas „postu” bardzo szybko sobie rekompensuje, magazynując potem tkankę tłuszczową z jakiekolwiek pożywienia, nawet tego najbardziej fit.
Szybkie chudnięcie to także swego rodzaju pokusa – jeśli poszło nam tak łatwo, możemy sobie „pofologować”, przecież i tak znowu szybko schudniemy. Jest to oczywiście błędne myślenie, a szybkie tempo redukcji jest dla organizmu wyczerpujące.
Dietę, która jest podstawą zmniejszenia obwodów i z pewnością będzie skuteczna, możesz pobrać poniżej