Więcej
Darmowa Dieta
10
godzin
00
minut
00
sekund

STARA CENA 39 ZŁ

Tylko Teraz 0 ZŁ

Większość osób słowo „dietę” kojarzy z krótkotrwałą utratą masy ciała i restrykcyjnym podejściem do odżywiania. Jednak prawidłowo zaplanowane żywienie jest dostosowane do stanu zdrowia, masy ciała, stylu życia danej osoby, a także celów zdrowotnych.

A JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE ZASADY TWOJEJ DIETY?

1. WYKLUCZ Z DIETY CUKRY PROSTE

Doniesiono, że przeciętny Polak spożywa 23 łyżeczki cukru dziennie. Biorąc pod uwagę, że American Heart Association zaleca, aby spożycie dodanego cukru nie przekraczało 6 łyżeczek dziennie dla kobiet i 9 łyżeczek dziennie dla mężczyzn, jako Polskie społeczeństwo spożywamy go o wiele za dużo.

Główne źródła dodanego cukru, których należy unikać, obejmują:

  • napoje gazowane i energetyki,
  • cukier do kawy i herbaty,
  • desery takie jak: placki, ciastka i ciasteczka,
  • soki,
  • słodycze i desery mleczne, takie jak lody.

Dlatego też postaraj się, wykluczyć wszystkie napoje słodzone ze swojego jadłospisu, a słodycze jak batoniki, czy ciasta spożywaj maksymalnie 1-2 razy w tygodniu.

2. WYBIERAJ PRODUKTY PEŁNOZIARNISTE I ZDROWE TŁUSZCZE

Wybieranie produktów pełnoziarnistych zamiast przetworzonych to kolejna ważna część zdrowej diety. Wybierz na przykład brązowy ryż zamiast białego lub zastąp go kaszą, taką jak gryczana czy jaglana. Dodatkowo zamiast chleba pszennego wybierz żytni lub graham.

Ponadto zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek, awokado, pestki i nasiona zawierają jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają pracę Twojego serca.

3. NIE POMIJAJ POSIŁKÓW

Długie przerwy między posiłkami mogą prowadzić do zwiększenia ochoty na niezdrową żywność, lub powodować napady objadania się. Dlatego w konsekwencji, zamiast wybierać zdrową żywność, możesz sięgać po węglowodany lub słodycze, które stanowią łatwe źródło kalorii dla organizmu. Staraj się, aby przerwy między posiłkami nie były dłuższe niż 5-6 godzin.

4. BAZUJ NA PROSTYCH I ŁATWO DOSTĘPNYCH PRODUKTACH

Pewnie nie raz korzystałeś/aś z różnych przepisów z internetu i wszystko wydawało się super, do momentu zakupienia wszystkich niezbędnych składników. W wybranym sklepie okazuje się jednak, że nie ma dwóch składników, przez co musisz iść do kolejnego sklepu, poszukać tych nieszczęsnych produktów. Cały wyjazd na zakupy przeradza się w flustrujące poszukiwanie tych dwóch składników.

Dlatego też Twoja dieta powinna opierać się na prostych i łatwo dostępnych produktach, które znajdziesz w najbliższym sklepie. To właśnie dzięki takim rozwiązaniom minimalizujesz ryzyko na odpuszczenie diety i kupienie niezdrowych gotowców ze sklepu.

I właśnie z tą myślą stworzyliśmy całego 28-dniowego ebooka opartego na produktach z biedronki.

Dzięki jadłospisowi z biedry:

  • Już nigdy nie będziesz musiał/a jeździć do dwóch sklepów w poszukiwaniu składników
  • Zrobisz szybkie i proste posiłki, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę
  • Otrzymasz 112 pomysłów na zdrowe a przede wszystkim proste posiłki, w wybranej kaloryczności
  • Oszczędzisz swój czas, dzięki gotowej liście zakupów!
Sprawdź teraz dietę z biedronki!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.