Więcej
Darmowa Dieta
10
godzin
00
minut
00
sekund

STARA CENA 39 ZŁ

Tylko Teraz 0 ZŁ

Skuteczne odchudzanie to prawdziwa sztuka. Z pewnością większość z nas ma za sobą wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów. Jedna sąsiadka znalazła ją w internecie, druga regularnie odwiedza dietetyka, a trzecia próbuje odchudzić się na własną rękę.

Przeglądając strony internetowe, każdy z nas zasypywany jest reklamami zachęcającymi do magicznego zrzucenia 10 kg w zaledwie miesiąc. Takie slogany, ukazujące szybkie zmiany na lepsze, na pewno brzmią intrygująco.

Nawet jeżeli którykolwiek z tych sposobów okazał się skuteczny, to niestety na krótko, a po pewnym czasie zrzucone kilogramy do nas powracały. 😢

 

3 Ćwiczenia, które pomogą Ci schudnąć w 2024 roku💪

 

1. Skorzystaj ze swojego doświadczenia

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś/aś się odchudzać i zakończyło się to efektem jojo, to wyciągnij z tego wnioski.Usiądź i zastanów się, dlaczego Ci nie wyszło.3

Czy było to spowodowane zbyt restrykcyjną dietą, która miała 1000 kalorii, zupełnym wyeliminowaniem słodyczy czy przez to, że ciągle odczuwałeś/aś głód, ponieważ posiłki były źle zbilansowane?

Jeśli kiedyś Ci się nie udało, to nie traktuj tego jako porażki, ale cennego doświadczenia, z którego wyciągniesz wnioski i wdrożyć je w najbliższym odchudzaniu.

A teraz na podstawie swojego doświadczenia zastanów się, gdzie wcześniej zrobiłeś/aś błędy i co musiałoby się zmienić w kolejnej diecie, abyś był/a w stanie ją utrzymać?

 

2. Znajdź swoją motywacją

Istnieją dwa rodzaje motywacji

➡️ Motywacja OD, czyli ucieczka od czegoś

⬅️ Motywacja DO, czyli pogoń za czymś

Aby motywacja była silna, musisz połączyć te dwa systemy, czyli przed czymś uciec i za czymś gonić.

Jeśli uciekasz z płonącego budynku, to wybiegasz na bezpieczną odległość od domu i przestajesz biec. Nie biegniesz maratonu po wbiegnięciu z domu, bo cel masz osiągnięty, czyli bycie bezpiecznym – to jest motywacja OD.

Bardzo podobnie jest z odchudzaniem.

Jeśli mamy cel „schudnę 10 kg” i osiągniemy ten cel, to wtedy motywacja zaczyna słabnąć i wracamy do starych nawyków i starej masy ciała – to jest motywacja DO.

Połączenie tych dwóch motywacji może wyglądać w następujący sposób:

Motywacja OD może brzmieć: „nigdy nie wrócę do starej masy ciała, ponieważ przy niej czuję się źle sam/a ze sobą”.

Motywacja DO „chcę ważyć 10 kg mniej i wagę tę utrzymać bez wyjątku”.

Połączenie tego schematu jest już bardzo proste.

„Chcę ważyć 10 kg mniej i wagę tę utrzymać bez wyjątku, a dodatkowo nigdy nie wrócę do starej masy ciała, ponieważ przy niej czuję się źle sam/a ze sobą”.

Bardzo przydatnym krokiem w Twojej głowie będzie uświadomienie sobie, co wiąże się z konsekwencją powrotu do starej masy ciała.

 

3. Zastanów się, dlaczego to robisz

Jeśli naprawdę chcesz uniknąć efektu jo-jo, weź kartkę, długopis lub telefon i wypisz:

Minimum 5 minusów powrotu do starej masy ciała (np. znowu nie będę się sobie podobać, nie zmieszczę się w swój rozmiar, będę mieć mniejszą pewność siebie, znowu udowodnię sobie, że jestem słaby/słaba itp.)

Minimum 5 zalet osiągnięcia niższej masy ciała lub utrzymanie aktualnej masy ciała (będę się podobać innym, w końcu spełnię swoje marzenie i nie będę się wstydzić wychodzić na basen/plażę, pokazanie najbliższym, że jestem w stanie osiągnąć to, co sobie założę itp.)

Przykłady postaraj się dobrać do siebie i do tego, z czym się wiążą konsekwencje schudnięcia i przybrania na masie ciała. To Ty najlepiej wiesz, co będziesz wtedy czuł/a.

Jeśli sobie to zapiszesz, to powracaj do tego, gdy będziesz miał/a gorszy moment w życiu i niech to będzie dla Ciebie motywacja.

Jeżeli spodobał Ci się wpis pobierz nasz bezpłatny e-book na temat tego jak schudnąć na stałe w 2024 roku – KLIKNIJ TUTAJ

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.